Skip to main content
oneblog1two

KURZ INSTRUKTORA ZTV A FITNESS

By 11. 03. 2024No Comments

GOOD MOVE KURZ INSTRUKTORA ZTV A INSTRUKTORA FITNESS

Tým Good Move (Adriana)

12.3. 2024

S jarem přinášíme novinku, kterou jsme měli už dlouho ve svých hlavách, dlouho ji připravovali a nyní se ji konečně chystáme realizovat. Jedná se o rekvalifikační kurz instruktora zdravotní tělesné výchovy akreditovaný MŠMT! PODROBNÉ INFORMACE ZDE

Prvotní myšlenkou, jenž dala vzniknout našemu kurzu, bylo vytvořit edukační kanál, který by otevřel zájemcům možnost proniknout k základům, které definovali a definují samotné studio Good Move by Chramosta.

Těmito základy se myslí především spojení fitness a fyzioterapie (známe dnes pod pojmem fyziofitness), při širším rozvedení je tím myšleno spojení studia trenérství a sportu na FTVS UK a pohybové diagnostiky a terapie vystavěné na letitém praktikování vývojové kineziologie a DNS pod supervizí profesora Koláře a jeho týmu.

Právě výhoda sdílení znalostí a zkušeností v týmu nás inspirovala k vytvoření rozsáhlé a odbornostně nabyté skupiny lektorů. Každý lektor v našem kurzu je špičkou ve svém oboru a srozumitelně, avšak do hloubky předá účastníkům jednotlivý puzzlík skládačky celého studia.

Slogan Good Move by Chramosta – s úctou k tělu učíme pohyb vystihuje stejně tak podstatu práce ve studiu jako smysl celého kurzu. S úctou k anatomii a fyziologii těla naučíme naše frekventanty vnímat tělo, nikoliv jednotlivé svaly a kosti, a lidský pohyb, nikoliv sestavu cviků.

Od ukončení kurzu Dr. Tlapáka navíc vnímáme, že na trhu chybí podobný koncept vzdělávání. A tak jsme se to rozhodli změnit.

V kurzu se naučíte všechny základy studia trenérství, od anatomie a kineziologie přes metodologii tréninku, nebude chybět první pomoc, marketing, výživa a hygiena sportu. Zabývat se pohybovou diagnostikou a pohledem na pohyb jako celek tak jednotlivosti lidského těla. Představíme Vám specifika práce fyziofitness s několika vybranými skupinami; vertebropaty, skoliotiky, těhotnými a po porodu nebo také sportovci a běžci.

Během vytváření tohoto kurzu jsme mysleli na podobnost osnov s klasickým kurzem Instruktora Fitness. Náš široce uchycený a do hloubky propracovaný kurz totiž absolventy s přehledem připraví i na práci Fitness trenéra. No a při realizování se nám dokonce podařilo tyto dvě kvalifikace dát dohromady.

Kromě získání čisté rekvalifikace Instruktora ZTV nabízíme možnost získat celostátně uznávané osvědčení o profesní kvalifikaci Instruktora Fitness udělené Národním pedagogickám ústavem ČR. Státní zkouška provedená v Good Move pod záštitou autorizované osoby stojí navíc 3 490 Kč. Absolvování našeho kurzu není podmínkou, avšak znalosti potřebné ke složení zkoušky jsou v něm zahrnuté.

Leave a Reply

2 × 1 =